هنر در لحظه زندگی کردن

رهایی از اضطراب و دستیابی به روشی ساده‌تر و پرشورتر برای زندگی

امتیاز بده

4.3 - 10

58.967

هنر-در-لحظه-زندگی-کردن:-رهایی-از-اضطراب-و-دستیابی-به-روشی-ساده‌تر-و-پرشورتر-برای-زندگی2494482

زیرنظر :

کاوان بشیری

نویسنده :

شانا نیکوئست

ویراستار :

نرگس عافی

توضیحات

شانا نیکوئست، نویسنده‌ی پرفروشِ نیویورک تایمز، در کتاب هنر در لحظه زندگی کردن شما را همراهی می‌کند تا به منظره‌ی زندگی‌تان نگاهی بیندازید و ببینید زندگی‌تان چطور می‌شود اگر از فشار بی‌نقص بودن رهایی یابید و به‌سادگی در زمان حال و در میانه‌ی شلختگی و روزمرگی سر کنید.
شانا نقل می‌کند که «چند سال پیش، دیدم خسته و منزوی شده‌ام. هم روحم بیمار بود و هم بدنم. از همیشه خسته بودن و ازپاافتادن به خاطر این‌همه کار خسته شده بودم. با هرکسی که صحبت می‌کردم، به نظر می‌رسید تقریباً همان حال‌وروز را دارد: در آرزوی برقراری ارتباط، معنا، عمق، اما ناکام مانده به خاطر مشغله‌ی زیاد. من همسر، مادر، دختر، خواهر، دوست، همسایه و نویسنده هستم و خوب می‌دانم ناکام ماندن چه حسی دارد. اما در طول چند سال گذشته روشی برای زندگی کردن آموخته‌ام که با لطف، عشق، استراحت و بازی همراه است. از آن موقع همه‌چیز تغییر کرد.
هنر در لحظه زندگی کردن دعوتی است به این سفر که زندگی من را تغییر داد. این مسیر را با شما طی می‌کنم تا از فشار و پریشانیِ ناشی از تلاش برای اثبات خود به دیگران دور شوید و به خودِ اصلی‌تان بازگردید، به همان کسی که قبلاً بودید: بی‌نیاز از اثبات خود و کسب ارزش به هر قیمتی.»
مجموعه نوشته‌های این کتاب با سبک زندگی گرم و آسیب‌پذیر شانا، روی مهم‌ترین تحول زندگی او (و شاید هم شما) متمرکز است: پشت سر گذاشتن مشغله‌ها و زندگی سراسیمه‌ی مدرن و کشف مجدد کسی که باید باشید. هنر در لحظه زندگی کردن دستی است که شما را از فشار مداوم انجام سریع‌تر کارها، سخت‌گیری بیشتر و تولید بیشتر، و درعین‌حال حفظ تصویر تحلیل‌برنده‌ای از کمال، رها می‌کند.
شانا از آنچه باعث شد این سفر را آغاز کند، گزارشی صادقانه می‌دهد و برای در پیش گرفتنِ روشی کاملاً جدید برای زندگی، دید قانع‌کننده‌ای به ما می‌دهد: غرق شدن در لطف، استراحت، سکوت، سادگی، نیایش و ارتباط با افرادی که برایمان مهم‌تر از همه‌چیزند.

ناشر:

میلکان

تعداد صفحات کتاب:

صفحه

قیمت کتاب:

ریال

قطع جلد:

رقعی

نوع جلد:

شومیز

شابک:

978-600-8812-86-9

تاریخ انتشار:

1399/03/25

نقل قول ها

بیشتر

درباره نویسنده

girl-avatar

شهلا مجاهد

نویسنده، مترجم، نقاش، شاعر

تولد 1369

وفات 1399

کشور: آمریکا

تعداد آثار: 50

بیشتر

برای ارسال نقد و بررسی و پاسخ به حساب کاربری خود وارد شوید یا یک حساب ایجاد کنید

برای ارسال نقد و بررسی و پاسخ به حساب کاربری خود وارد شوید یا یک حساب ایجاد کنید

کتاب های مشابه

بیشتر